Шановні чернівчани та гості нашого міста, запрошуємо вас до театру!
25-02-2015, 16:38

Чернівці відзначають 80-річчя видатного режисера Анатолія Литвинчука


Чернівецький муздрамтеатр імені Ольги Кобилянської сьогодні, 23 лютого, відзначає 80-ту річницю з дня народження режисера, педагога, колишнього художнього керівника театру Анатолія Литвинчука.

Щоби вшанувати пам'ять людини, яка віддала своє життя театру, відбулася панахида на кладовищі, а згодом і театральний форум на канапі. Під час форуму працівники театру згадували свого колегу. Також заслужені артисти України Діна Анепська, Андрій Піддубний та артист В’ячеслав Стаханов відіграли уривок славетної вистави "Запечатаний двірник", яка була поставлена у театрі Анатолієм Литвинчуком і вважається класикою буковинського репертуару.

- За три десятиліття роботи в Чернівецькому муздрамтеатрі Анатолій Литвинчук поставив понад 70 вистав за п'єсами світових та українських класиків, а також сучасних авторів, - говорить завідуюча музично-драматичною частиною театру імені Ольги Кобилянської Наталія ФЕДОРОВИЧ. - Та найбільшою заслугою режисера у розвитку українського театрального мистецтва було першопрочитання і першовідкриття творів письменника і композитора Сидора Воробкевича – “Гнат Приблуда”, “Пан мандатор”, “Вірне кохання і пан начальник”. А також твору Юрія Федьковича “Запечатаний двірник”. Цими постановками Литвинчук продовжив традицію створення сценічного літопису Буковини, започаткованого Василем Васильком.

Джерело: molbuk.ua


Переглядів: 556 Автор: Nata Коментарі (0)
 302 Found

302 Found


nginx/1.10.3